Makijaż permanentny

Masz dość codziennych i czasochłonnych czynności przy wykonywaniu tradycyjnego makijażu? Kochasz aktywny tryb życia, cenisz wygodę, a jednocześnie chcesz świetnie wyglądać?
Idealnym i obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny, który pozwoli Ci cieszyć się naturalnym i pięknym wyglądem brwi, oczu czy ust !

Odpowiednio dobrana technika pigmentacji oraz kolor pigmentu dobrany do danego typu urody dają nam efekt naturalnego, subtelnego makijażu, który będzie harmonizował z całością twarzy.
Dzięki pigmentacji możemy poprawić kształt brwi, wyrównać asymetrię brwi czy ust, przykryć blizny, możemy sprawić by oprawa naszych oczu nabrała wyrazu i pięknego kształtu.
Najczęściej wybierany obszar twarzy poddawany pigmentacji to makijaż brwi. Brwi są zdecydowanie bardzo istotnym elementem naszej twarzy, gdyż ich wygląd wpływa na jej ogólny wyraz. Bez nich mamy rozmyte rysy twarzy, a źle namalowane zmieniają często na niekorzyść nasz wygląd.

Sztuka osadzenia brwi oraz poprawnego ich rysunku, wydaje się łatwa, niestety na co dzień wykonując przeróżne zabiegi na twarzy u swoich klientek, widzę, że to duża trudność dla nich samych. Nawet posiadając wiedzę jak poprawnie je namalować, często przysparza to dużą trudność.

Większość kobiet niestety nie posiada idealnych brwi, o ile w ogóle je posiada, źle depilowane straciły swoją naturalną linię, lub, co gorsze, całkowicie zniknęły.

Obecna popularność makijażu permanentnego brwi wynika z faktu, że makijaż ten poprzez obecnie dostępne metody pigmentacji jest naturalny, a zarazem nadaje twarzy bardzo zadbany i uporządkowany wygląd.

Rekomendowane przeze mnie techniki pozwalają nam uzyskać brwi naturalnie wyglądające, tzw. efekt henny – brwi pudrowe, czy brwi cieniowane – ombre, odtworzenie włosków – metoda piórkowa – microblading, hybryda czyli połączenie włosa z cieniem.
Obecnie hitem i absolutnym „Must Have” są brwi wykonane metodą pudrową. Po wygojeniu uzyskujemy piękny i naturalny makijaż, bez wyraźnych konturów.

Wykonywane przeze mnie metody pigmentacji są szczegółowo omawiane i dobierane indywidualnie. Wybór jest ustalany z klientem przed zabiegiem, w zależności rodzaju skóry, wieku i upodobań.

Na czym polega makijaż permanentny?

Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu do zewnętrznych warstw skóry pigmentu. Do wykonania makijażu trwałego używa się pigmentów hipoalegricznych, które są wprowadzane przy pomocy bardzo cienkich, jednorazowych i sterylnych igieł. Po upływie miesiąca od zabiegu (maksymalnie do dwóch miesięcy) wymagany jest zabieg dopigmentowania, celem którego jest utrwalenie makijażu i jego wzmocnienie.
Ze względu na to, że efekty makijażu permanentnego są trwałe niezwykle ważne jest to, by osoba, która go wykonuje była odpowiednio wykwalifikowana i doświadczona.

Trwałość makijażu permanentnego

Mitem jest, że makijaż permanentny zrobiony raz, zostaje na wiele lat.
Trwałość makijażu permanentnego zależy od wielu czynników. Na jego trwałość wpływa między innymi: rodzaj cery, styl życia (opalanie, korzystanie z basenu, sauny) gospodarka hormonalna, biochemia skóry i uwarunkowania immunologiczne oraz przemiana materii . Zatem to bardzo indywidualne i nie jesteśmy w stanie dokładnie trwałości określić.
Ogromną zaletą dzisiejszych technik makijażu permanentnego jest równomierne i powolne wyłuszczanie się pigmentu. Poprawnie wykonany makijaż permanentny wymaga odświeżenia raz na 1-1,5 roku, by zachować estetyczny wygląd.
Pamiętaj ! Makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym, ma on subtelnie podkreślić świeżość i naturalność twarzy, sprawić by twarz wyglądała młodziej!

Co jeszcze warto wiedzieć o makijażu permanentnym ?

• świetnie ukrywa niedoskonałości urody
• podnosi poczucie komfortu i pewności siebie niezależnie od okoliczności
• zawsze wygląda świeżo, jest trwały, nie wymaga poświęcania mu czasu
• bezpośrednio po zabiegu ma intensywny kolor, po wygojeniu będzie do 50 % jaśniejszy
• rozjaśnia się stopniowo, nie jest tatuażem, jest bezpieczny
• makijaż brwi nigdy nie powinien być wykonywany czarnym pigmentem (przebarwia się na granatowy kolor)
• makijaż ust nie służy do ich powiększania, zabieg wykonujemy w obrębie czerwieni wargowej

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Makijaż permanentny polecany jest przede wszystkim:

• Kobietom, które lubią wyglądać atrakcyjnie, lubią podkreślać swoją urodę, nie mają jednak czasu na to, by codziennie to robić;
• Kobietom, których naturalna uroda nie eksponuje w sposób zgodny z oczekiwaniami poszczególnych części twarzy, np. posiadającym nierównomierny naturalny kształt brwi, brwi naturalnie cienkie, rzadkie, jasne, rzadkie rzęsy lub np. bardzo małe, jasne usta o niewyraźnych konturach. Makijaż permanentny nie tylko podkreśla naturalne piękno oczu, brwi czy ust, pozwala także na wprowadzenie równomiernego kształtu, zagęszczenie czy też niewielką korektę;
• Paniom, które są uczulone na kolorowe kosmetyki;
• Kobietom korzystającym z basenu czy sauny będącym niezadowolonym z nietrwałości kolorowych kosmetyków (także tych wodoodpornych);
• Osobom, które przeszły chemioterapię i nie posiadają rzęs czy też brwi

Zalecenia przed wykonaniem makijażu permanentnego

• Jeśli zdecydowałaś się na makijaż permenenty brwi, nie depiluj ich przez miesiąc przed zabiegiem. Dzięki temu linergista będzie mógł ocenić Twój naturalny kształt brwi i zaproponować makijaż, jaki będzie najbardziej pasował do Twojej naturalnej urody
• Jeśli zdecydowałaś się na makijaż permanentny w postaci kreski na powiekach, zdejmij szkła kontaktowe i przedłużane rzęsy. Przed zabiegiem nie farbuj rzęs henną.
• Jeżeli używasz odżywek do rzęs lub brwi, odstaw je na miesiąc przed zabiegiem (odpowiednio – zależnie od tego czy będziesz mieć makijaż brwi czy górną kreskę)
• Jeżeli masz tendencję do występowania opryszczki, możesz zminimalizować ryzyko jej wystąpienia po makijażu permanentnym ust poprzez przyjmowanie przez kilka dni przed zabiegiem, jak i kilka dni po zabiegu, preparatu Heviran (zgodnie z zaleceniem lekarza).
• Co najmniej tydzień przed zabiegiem pigmentacji ust zadbaj o ich nawilżenie i regenerację, by w dniu zabiegu nie były przesuszone
• Na 24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, nie przyjmuj leków rozrzedzających krew (np. aspiryny).
• Nie opalaj się na miesiąc przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Zabieg makijażu permanentnego rozpoczyna się od dezynfekcji i dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie linergista dobiera odpowiednią dla Klienta barwę pigmentu (wybór pigmentu jest dokonywany indywidualnie – zależnie od koloru cery, oczu, włosów, naturalnej urody Klienta i jego preferencji). Po dobraniu pigmentu specjalista wykonuje u Klienta rysunek zaznaczając obszar, na jakim zostanie zastosowany pigment oraz nadając właściwy kształt. Po uzyskaniu akceptacji ze strony Klienta linergista aplikuje znieczulenie miejscowe, a następnie podaje barwnik w głąb skóry.

W salonie FARMA PIĘKNA zabiegi makijażu permanentnego wykonywane są wyłącznie za pomocą sprzętu wysokiej jakości niemieckiej firmy Bioevolution na pigmentach doskonałej jakości amerykańskich firm IColor, Softap.

Po zabiegu

Po wykonanym zabiegu makijażu permanentnego skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta – jest to stan normalny. Makijaż zaraz po jego wykonaniu jest bardzo wyrazisty, nierzadko wydaje się klientom za mocny. W czasie około 7 dni naskórek wyłuszcza się ( u osób starszych ten proces trwa dłużej ), a makijaż staje się jaśniejszy (o około 40-50%), bez paniki to normalne, efekty pigmentacji można ocenić po około miesiącu od zabiegu. Po upływie miesiąca od wykonania zabiegu wykonywany jest drugi zabieg, tzw. dopełnienie koloru.

Zalecenia po zabiegu

Makijaż permanentny należy odpowiednio pielęgnować po zabiegu. Przestrzeganie zaleceń otrzymanych od linergisty po zabiegu jest bardzo ważne – nieprawidłowa pielęgnacja po zabiegu makijażu permanentnego może negatywnie wpływać na jego efekty!

Brwi / kreski

• przecierać delikatnie wilgotnym wacikiem 3 x dziennie by usunąć osocze (wówczas strupek jest delikatny)
• smarować cieniutko Bephantenem ( nie robić maski )
• nie moczyć ( nie korzystać z sauny, basenu )
• nie opalać się
• nie malować
• nie zrywać skórki pigmentacyjnej

Usta

• smarować wazeliną by nie dopuścić do wysuszenia
• nie moczyć ( nie korzystać z sauny, basenu )
• nie opalać się
• nie malować
• nie zrywać skórki pigmentacyjnej

Przeciwskazania do zabiegu:

– ciąża
– laktacja
– choroby krwi
– żółtaczka lub inne choroby przenoszone drogą krwi (AIDS, HIV)
– nowotwory w trakcie leczenia
– aktywny wirus opryszczki
– nadciśnienie nieuregulowane
– zaawansowana, nieustabilizowana cukrzyca
– zaawansowana choroba tarczycy
– choroby oczu ( przy kreskach)
– przyjmowanie silnych leków sterydowych
– przyjmowanie antybiotyków
– skóra ze skłonnościami do keloidów i blizn
– anomalie skórne w miejscach pigmentacji ( brodawki, znamiona)
– podwyższona temperatura
– mocna opalenizna
– łuszczyca
– trądzik ropowiczy, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze
– henna wykonana w przeddzień zabiegu

Masz dodatkowe pytania ?
Proszę napisz do mnie,
z przyjemnością na nie odpowiem!

Zapraszam serdecznie na zabiegi i konsultacje!
Izabela Gołąb – certyfikowana linergistka